Lipanj u Hrvatskoj je idealno vrijeme prije početka glavne sezone za izbjeći veću gužvu!
Najbolja pozivnica za posjetiti Hrvatsku u lipnju su: sunce, more i vitamin D koji postaju sve viši i viši! Znajte sve što trebate znati prije početka Vaših praznika!
Temperature u Hrvatskoj u lipnju
Je li lipanj savršen mjesec za planiranje Vašeg putovanja u Hrvatsku? Prosječne temperature u lipnju su od 22 do 27 stupnjeva, tako da ćete imati dovoljno sunčanih i toplih dana! Temperature nisu previsoke niti preniske da ne biste mogli uživati cijeli dan vani na suncu. Kako putujete prema jugu, tako temperaturu postaju sve više. Tijekom dana bit će Vam dovoljne kratke hlače i majica kratkih rukava, ali tijekom noći temperature znaju neznatno pasti pa ponesite i nešto tople odjeće. Nemojte zaboraviti ponijeti i sunčane naoćale jer Hrvatska u lipnju od 15 sati dnevnog svijetla ima 9 sunčanih sati dnevno. Sunce u lipnju zalazi oko 20:30h, tako da pomno isplanirajte aktivnosti! Temperature mora u lipnju u Hrvatskoj se kreću oko 22 stupnja. Savršeno za rashladiti se nakon što dan provedete uistraživanju prekrasnih antičkih gradova na obali. Znate li da je otok Hvar najsunčaniji otok, ne samo u Hrvatskoj nego i u Europi? Ima 2760 sunčanih sati godišnje i 115 sunčanih dana tijekom cijele godine! Ako planirate posjetiti Hrvatsku tijekom mjeseca lipnja, svakako posjetite naš najsunčaniji otok!
Plaže Hrvatske u lipnju: Najpoznatije plaže

Vrijeme u lipnju u Hrvatskoj konačno je dovoljno vruće za kupanje u kristalno čistom moru. More je dovoljno toplo, dani su duži, sunce sja i vrijeme vas zove da istražite sve poznate i ne toliko poznate plaže, uvale i otoke. Započnite svoj odmor u lipnju u Hrvatskoj na jednom od najsunčanijih otoka u Europi, otoku Hvaru. Većina tamošnjih plaža su šljunčane, okružene mirisnom borovom šumom. Ne možemo spomenuti samo jednu plažu na otoku Hvaru, pa ćemo vam preporučiti nekoliko: Plaža Dubovica jedna od najljepših plaža u Hrvatskoj, plaža Pokonji Dol, Plaža Prapatna, Plaža Skala ili Plaža Zaraće Na obližnjem otoku Braču nalazi se plaža Zlatni rat (Plaža Zlatni rat). Zbog jedinstvenog oblika, svjetski je popularno odredište.
Na jugu Hrvatske, u Dubrovniku na plaži Banje, možete se odmoriti na finoj, svijetloj šljunčanoj plaži i uživati u tirkiznim bojama mora s prekrasnim pogledom na povijesni stari grad.
Pod planinom Biokovo nalazi se plaža Punta Rata koja je uvrštena među 10 najljepših plaža na svijetu. U blizini je najčešći motiv s razglednica Brela, stijena obrasla borovima koji ponosno strše i predstavljaju svu svoju ljepotu i snagu, moć i inat da izraste iz kamena.
Zadarska regija može se pohvaliti najboljom pješčanom plažom u Hrvatskoj. Plaža Sakarunima izuzetnu ljepotu; bijeli pijesak i boje karipskog plavog mora. Nazivaju ih još i hrvatskim Havajima. Kad god posjetite plažu Sakarun, ona je nesvakidašnje lijepa, ali preporučujemo da je stavite na svoju listu želja u lipnju u Hrvatskoj.
Kad spominjemo Hawaii, moramo spomenutiHawaii Beach u Puli. Jedinstvena plaža s bijelim šljunčanim zaljevom, tirkiznim bojama mora, okružena spektakularnim stijenama i zelenim borovima, apsolutna je plaža iz snova koju ne smijete propustiti ni na jednom odmoru u Istri!
Što raditi u Hrvatskoj u lipnju?

Kako Vas sunce i more pozivaju na sve vanjske aktivnosti, isto tako Vas i lipanj u Hvatskoj poziva da se iskušate u svim vodenim aktivnostima koje ste ikad sanjali. Evo još nekoliko aktivnosti koje možete iskušati.
Dubrovačke zidine – na vrhu liste najboljih stvari koje možete učiniti u Dubrovniku. . Ove srednjovjekovne obrambene zidine okružuju veći dio starog grada i duge su oko 1940 metara. Možete uživati u nevjerojatnom pogledu na krovove Starog grada i na blistavo Jadransko more.
Otok Mljet– popularan je među ljubiteljima prirode. Zapadna trećina otoka dio je Nacionalnog parka Mljet. Pravi skriveni dragulj u južnom dijelu Hrvatske. Postoji staza koja se proteže po obodu jezera, što je čini idealnom za šetnju ili brdski biciklizam. Kada ste na Mljetu, morate posjetiti Odisejevu špilju koja je također i dom sredozemnih medvjedica.
Biokovo Skywalk – staklena šetnica visoko u Parku prirode Biokovo pruža prekrasan pogled na obalu, Jadran i otoke, a za vedrog dana vidljiva je čak i daleka Italija. Nalazi se na 1228m nadmorske visine.
Šetnica u Kanalu sv. Ante – šetnica dugačka oko 4,4 kilometra koja povezuje područje od uvale Panikovac do otočića Školjić kod tvrđave sv.Nikole. Pogodna je za obiteljske šetnje i razgledavanje, organizirane grupe turista, rekreativno trčanje ili vožnju biciklom. Na najvišoj točki je vidikovac na grad Šibenik. Možete vidjeti cijeli kanal i šibenski arhipelag. Lipanj je najbolje vrijeme za posjet ovom dijelu Hrvatske!.
Hrvatska ili Grčka u lipnju?
Hrvatska nudi bezbroj prekrasnih plaža, otoka, slapova, nacionalnih parkova, noćnih klubova, katedrala i antičkih gradova. Grčka također! Ako se pitate koju destinaciju posjetiti u lipnju, pokušat ćemo vam pomoći. Hrvatska i Grčka imaju puno toga zajedničkog. Obje su mediteranske zemlje sa sličnom klimom, dugom obalom i prijateljskim ljudima. Zauzeli su ih Rimljani, Bizantinci, Turci Osmanlije i Mlečani. Naime, stari Grci su osnovali nekoliko ranih naselja na dalmatinskim otocima. Odisejevu špilju možete pronaći na otoku Mljetu! Možemo se složiti da obje zemlje imaju dugu i bogatu povijest.
Hrvatska ima oko 1000, a Grčka oko 6000 otoka i otočića. Zasad su brojke na strani Grčke? Grčki su otoci naseljeniji i dobro povezani s kopnom, dok su hrvatski otoci manje naseljeni. No ako volite privatnu atmosferu, lako možete rezervirati privatni otok samo za sebe ili uživati u robinzonskom turizmu na hrvatskoj obali. Nećemo uspoređivati plaže jer obje zemlje imaju neke od najboljih u Europi. Obje zemlje imaju mnogo više za ponuditi od mora, sunca i pijeska.
Još uvijek se ne možete odlučiti? Hrvatska ili Grčka u lipnju? Ne brinite, nisu mogli ni redatelji filma Mamma Mia, pa su ga snimali i u Hrvatskoj i u Grčkoj!
Jedrenje u Hrvatskoj u lipnju

Nije ni čudo što je Hrvatska jedna od najpopularnijih svjetskih odredišta za jedrenje. Ima najspektakularniji krajolik, netaknute uvale i otočiće, tisuće otoka i bistru, mirnu i čistu vodu. Sezona jedrenja u Hrvatskoj traje od travnja do sredine listopada. Uz lijepo vrijeme u lipnju, možete se dobro zabaviti ploveći Jadranskim morem. Voda je vrlo ugodna za kupanje, a vjetrovi su slabi. Lipanj u Hrvatskoj obilježava vrhunac sezone i počinju rasti cijene za najam jahti, ali barem neće biti prevelika gužva. U Hrvatskoj možete iznajmiti nekoliko vrsta plovila. Na primjer: jedrilice, motorne čamce, katamarane ili gulete. Iskustvo plovidbe ovisi o tome koje plovilo odaberete. Ako niste sigurni koju vrstu plovila iznajmiti, uvijek se možete obratiti čarter agenciji da vam preporuči najbolju opciju. Hrvatska ima 56 marina smještenih u gradovima i prekrasnim otočnim uvalama u neposrednoj blizini najzanimljivijih prirodnih i kulturnih atrakcija. Neki od njih nalaze se u iznimno zaštićenim područjima. Oni su zasigurno sigurna skloništa za nautičare i mjesta gdje se nude svi potrebni sadržaji kao što su restorani, barovi, toaleti, tuševi, parking ili trgovine. Najpopularnije rute za jedrenje su Kornati, Split i Dubrovačka regija. Svaka od njih nudi prekrasan krajolik i kristalno čisto more. Bez obzira koju rutu odaberete, sigurni smo da ćete se u lipnju dobro zabaviti jedrenjem u Hrvatskoj!
Odmor u Hrvatskoj u lipnju
Odmor u lipnju u Hrvatskoj idealan je za sve one koji žele izbjeći vrhunac gužve, ali ipak žele uživati u njenim živopisnim i užurbanim ulicama. Dok su sunce i temperature visoke, najbolji izbor je trekking. Najbolja mjesta za pješačenje u Hrvatskoj u lipnju su NP Krka, NP Plitvice, NP Paklenica ili Premuzićeva staza. Nakon pješačenja možete prenoćiti u prirodi i kampirati na istom mjestu. Svi ljubitelji vodenih sportova sigurno će biti oduševljeni parasailingom nad Jadranom. Neka od najboljih mjesta za parasailing u Hrvatskoj su Greda, Motovun, Pečnik, Bijelo polje i Grobnik. Parasailing u lipnju u Hrvatskoj je savršen jer vjetrovi tjeraju padobran da leti više. Ako se nađete na nekom od otoka, ne ustručavajte se isprobati vožnju kajakom za vrijeme zalaska sunca. Preporučamo i noćnu vožnju kajakom u prozirnim kajacima opremljenim led svjetlima. Na ovaj način možete istraživati podvodni život noću, a da se ne smočite. Zvuči uzbudljivo, zar ne? Drugi način za istraživanje podzemlja je ronjenje u mnogim prekrasnim uvalama u Hrvatskoj u lipnju.
Vodene aktivnosti zvuči dobro, ali imamo još jednu sjajnu ideju za vas: degustacija vina. Iako su degustacije vina popularne u kasno ljeto ili ranu jesen kada su vinove loze još uvijek opterećene velikim grozdovima, iskoristite odmor kako biste posjetili lokalne vinarije i probali naša vina i kušali tradicionalnu hrvatsku hranu.
Lipanj u Zadru

Ako se pitate isplati li se posjetiti Zadar u lipnju, onda imamo odgovor: Da! Da! Zadar je jedno od najljepših odredišta u Hrvatskoj u lipnju, još relativno neotkriven! Bogat je poviješću i prirodnim ljepotama, ima prekrasne plaže i otoke, ali i vrlo živopisan noćni život u lipnju! Lijepo i ugodno vrijeme, blizina glavnih hrvatskih atrakcija čine ga idealnom destinacijom i polazišnom točkom vaše avanture na odmoru. Mnogo niskobudžetnih zračnih prijevoznika leti izravno za Zadar u lipnju. Također je polazište za većinu hrvatskih festivala plesne glazbe, kao što su Hideout Festival ili Fresh Island Festival. Popularne party destinacije poput plaže Zrće ili Tisno udaljene su samo sat vremena vožnje.
Nije samo okolica središte za zabave, i u samom centru Zadra možete pronaći dobru zabavu! Lutajući starim mramornim ulicama, svakog petka, počevši od lipnja, možete čuti na ulicama i u brojnim barovima i konobama tradicionalnu dalmatinsku glazbu. Starim gradom širi se privlačan miris mediteranske kuhinje. U Zadru u lipnju je nemoguće ostati gladan, žedan ili se ne zabaviti!
Za nezaboravno iskustvo, provozajte se u malom čamcu sa zadarskim barkajolom! Zadarski barkajol je tradicija stara 3000 godina. Veslači voze putnike u malom čamcu preko poluotoka na kopno i natrag. Zasigurno je jedinstveno iskustvo!
Da biste se osjećali kao lokalci, možete kupiti neki od domaćih čipkastih suvenira od starica koje pletu u blizini starog zadarskog Foruma.
Kada ste u Zadru, ne zaboravite kušati svjetski poznati liker Maraschino. Piće od dalmatinske višnje maraske, koju su konzumirali Napoleon, Casanova, Albert Hitchcock. Konzumirali su ga i na legendarnom brodu Titanic, prvi i posljednji put nažalost.
U lipnju u Hrvatskoj ima puno stvari za raditi i posjetiti. Zato požurite, spakirajte kratke hlače, kupaći kostim, sunčane naočale i kremu za sunčanje i neka vaša lipanjska avantura u Hrvatskoj počne!